Дома Трансфер зона Рамзи прави „предавнички“ трансфер

Рамзи прави „предавнички“ трансфер

Арон Рамзи пристигна во Јувентус како големо засилување, но не ги оправда во целост очекувањата во Торино.

Англиските медиуми тврдат дека Рамзи би можел да се врати во Премиер лигата и да го облече дресот на Тотенхем.

„Спарси“ се во потрага по квалитетен играч за врска, а прва желба е токму Рамзи. Јувентус пак е спремен да се раздели со Велшанецот за да направи простор за враќање на Пјаниќ.

Овој трансфер би кренал лавина реакции на Островот и Рамзи сигурно ќе биде окарактеризиран како предавник, бидејќи 11 години го носеше дресот на Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…