Дома Луд Спорт Ракун прекина фудбалски натпревар🎥

Ракун прекина фудбалски натпревар🎥

На мечот од МЛС меѓу Филаделфија Унион и Њујорк Сити, ракун се појави на теренот.

Фудбалерите беа изненадени од неговото појавување, додека припадниците на обезбедувањето тргнаа да го ловат, но  тоа не  им одеше лесно,  па прекинот  траеше  пет минути.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…