Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Публиката ги поздрави фудбалерите и покрај поразот 🎥

Публиката ги поздрави фудбалерите и покрај поразот 🎥

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт

Македонската фудбалска репрезентација и покрај поразот од Украина во денешниот натпревар доби поздрав од навивачите кои беа присутни на „Националната Арена“ во Букурешт.

Бевме поразени, но дефинитивно не може да се каже дека нашите фудбалери разочараа. И против Украина денес и претходно против Австрија прикажавме пристоен отпор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…