Дома Топ вести ПСЖ повеќе не крие: Го сакаме Меси!

ПСЖ повеќе не крие: Го сакаме Меси!

Како што се наближува времето за истекот на неговиот договор се повеќе и повеќе се зборува дека Меси ќе ја напушти Барселона и ќе премине во редовите на ПСЖ.

Француските медиуми веќе подолго време пишуваат дека ПСЖ почнал да работи на трансферот на Меси и дека имал средби со неговиот татко.

Денес на оваа тема конечно проговори и директорот на „светците“, Леонардо, кој не крие дека ПСЖ го сака Меси.

„Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат на листата на желби на ПСЖ. Ние седиме на масата на која се сите клубови кои внимателно ја следат ситуацијата со Меси. Всушност, ние не седиме на таа маса, туку на нашето столче има резервација, за секој случај. Но, сега не е време да зборуваме за тоа“, изјави Леонардо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…