Дома Фудбал Лига на шампиони ПСЖ ослабен против Њукасл во Лигата на шампионите

ПСЖ ослабен против Њукасл во Лигата на шампионите

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе нема да може да му помогне на Пари Сен Жермен за гостувањето на овој тим на „Сент Џејмс Парк“ во второто коло од Лигата на шампионите.

Ова секако ќе биде проблем за тренерот на францускиот гигант против Њукасл кој е серизоен противник и може да биде незгоден.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Освен Мбапе, за овој натпревар ПСЖ ќе биде и без Нуно Мендес кој има многу посериозан повреда. Мендес не игра фудбал уште од април поради повреда на тетивата.

 Поминаа шест месеци колку што е потребно за опоравување од ваква повреда, но засега тој не е ниту блиску до враќање и поради компликации ќе биде потребна нова операција. Проценките се дека бисе вратил веројатно за најмалку четири месеци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…