Дома Трансфер зона ПСЖ започна преговори со Погба

ПСЖ започна преговори со Погба

Иднината на Пол Погба е главна тема бидејќи Французинот влезе во последната година од договорот со Манчестер Јунајтед.

Погба одбива да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед. Неговата намера е да го одработи договорот до крај и на лето да си замина како слободен агент.

„ЕСПН“ пренесува дека ПСЖ веќе започнал преговори со агентот на Погба и сака да го донесе на лето како слободен агент.

ПСЖ му нуди плата од 600.000 евра неделно доколку Погба без обештетување пристигне во Париз.

Медиумот тврди дека двете страни се блиску до договор и готово сигуно Погба ќе се пресели во Пари Сент Жермен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…