Дома Трансфер зона ПСЖ го „краде“ најголемиот француски талент

ПСЖ го „краде“ најголемиот француски талент


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ПСЖ покажува сериозен интерес за младиот талент на Лион, Рајан Черки, пренесуваат француските медиуми.

19-годишниот офанзивен играч за врска игра одлична сезона за Лион и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Черки е офанзивен фудбалер кој може да игра и како плејмејкер, но и по крилните позиции. Тој е продукт на школата на Лион и важи за најголем француски талент во моментов.

Черки на лето влегува во последната година од договорот па Лион ќе мора да го продава, а ПСЖ сака да ја победи конкуренцијата.

Покрај ПСЖ силен интерес за него покажуваат уште Ливерпул, Арсенал, Милан и Борусија Дортмунд.

Коментари
  • Ливерпул тргнува по талентот на Лион

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Ливерпул покажува сериозен интерес за младио…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …