Дома Топ вести ПСЖ го губи трпението, постави цена за Мбапе

ПСЖ го губи трпението, постави цена за Мбапе

Сагата околу иднината на Килијан Мбапе продолжува бидејќи напаѓачот се уште не ставил потпис на нов договор со ПСЖ.

Преговорите помеѓу клубот и Мбапе траат веќе неколку месеци, па ПСЖ полнува да го губи трпението.

Мбапе на лето ќе влезе во последната година од договорот, а ПСЖ не сака да ја загуби својата ѕвезда без пари.

Доколку не потпише договор се очекува ПСЖ да го стави на трансфер листа. Медиумите во Франција пренесуваат дека ПСЖ веќе ја одредил цената и е спремен да го пушти Мбапе за 150 милиони евра.

Прв фаворит за неговиот потпис е Реал Мадрид, кој наводно е спремен да ја плати оваа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…