Дома Фудбал Останато Просинечки изненади со идеалниот тим од негови соиграчи – го избра Крауч пред Панчев!

Просинечки изненади со идеалниот тим од негови соиграчи – го избра Крауч пред Панчев!

Славниот Роберт Просинечки кој беше дел од најдобрата генерација на Црвена Звезда со која го освои трофејот во Купот на европскиот шампони (денешна Лига на шампиони) во 1991 година ги избра најдобрите 11 со кои играл.

Играше Просинечки со многу големи имиња и во неговиот избор се најдоа фудбалери како англискиот репрезентативец Питер Крауч кој доби предност во однос на Дарко Панчев. Потоа голманот Ведран Руње, Парало од Овиедо, Паз од Севиља…


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


ИДЕАЛНИОТ ТИМ ВО ИЗБОР НА ПРОСИНЕЧКИ:

Руње, Парало, Јеро, Билиќ, Јарни, Паз, Бобан, Сушиќ, Луис Назарио да Лима Роналдо, Питер Крауч и Дејан Савичевиќ.

Хрватските медиуми пренесуваат и дека е изненадувачки што во тимот нема место за Давор Шукер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Европска селекција ќе игра на Копа Америка

Фудбалскиот сојуз на Израел потпиша договор за соработка со Фудбалската конфедерација на Ј…