Дома Македонски спорт Мак фудбал Продолжува сериозниот проект на Воска: Ново име е Тони Мирчевски

Продолжува сериозниот проект на Воска: Ново име е Тони Мирчевски

Само газдата на Воска и раководството на овој клуб знаат до каде планира да оди овој клуб со засилувањата, ново име на овој клуб е Тони Мричевски кој доаѓа од Брегалница.

Ново име во Воска е Тони Мирчевски, 24 годишниот дефанзивец кој кариерата ја започна во Плачковица.

Воска прави сериозен проект и до сега може да се каже дека доведе цел нов тим.

Токму затоа тимот предводен од Раде Цицмиловиќ има амбиции за промовирање во првата лига во претсојната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…