Дома Трансфер зона Продолжува сагата со Ибрахимовиќ: Нов клуб сега е фаворит!

Продолжува сагата со Ибрахимовиќ: Нов клуб сега е фаворит!

Продолжува сагата со Златан Ибрахимовиќ…

Прво е јави Болоња сметајќи на пријателството на Ибра со Синиша Михајловиќ, потоа Милан играјќи на картата на стара слава и љубовта…Но од поодамна фудбалот не е само емоции, парите се главна алатка и често пати се пресудни. Сега последните вести околу Ибра говорат – Наполи е нов фаворит!

Римска „Република“ открива дека планот на клубот од југот на Италија е прво да освои барем бод против Генк во вторник за да го обезбеди местото во топ 16 во Лигата на шампионите, а потоа да одржат состанок со Ибрахимовиќ.

Наводно Ибрахимовиќ има желба да се натпреварува на највисоко ниво и да игра во Лигата на шампионите. Затоа се чека тимот на Анчелоти да го обезбеди пласманот. Де Лаурентис според информациите е спремен да отстапи од својата пракса ина 38 годишниот напаѓач да му понуди висока плата од 8 милион иевра со тоа Ибрахимовиќ би станал најплатен фудбалер во клубот.

Исто така Италијанците пишуваат дека Ибрахимовиќ со својот карактер би можел да придонесе за смирување на хаосот кој владее помеѓу фудбалерите во Неапол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона одбила 100 милиони за Ансу Фати

Претседателот  на Барселона, Жосеп Бартомеу одбил богата понуда за 17-годишниот талент Анс…