Дома Фудбал Италија Проблем за Милан, се повреди Чалханоглу

Проблем за Милан, се повреди Чалханоглу

Италијанските медиуми пренесуваат дека Хакан Чалханоглу предвреме го напуштил денешниот тренинг на Милан поради повред.

Турскиот репрезентативец има повреда на глуждот и со штаки го напуштил тренинг центарот, а утре ќе му бидат направени детални прегледи да се одреди тежината на повредата.

Тоа сигурно ќе биде голем проблем за Милан бидејќи Чалханоглу е еден од најважните поединци во тимот.

Чалханоглу сигурно ќе го пропушти мечот со Селтик во Лига Европа и со Рома во недела, а утре ќе биде познато колку долго ќе отсуствува од терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Михајловиќ за „кртот“ во соблекувалната: Ќе го обесам на ѕид

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ вели дека има „крт“ во собчекувалната и во моментов …