Дома Фудбал Проблем за Барселона: Се повреди Педри

Проблем за Барселона: Се повреди Педри

Стратегот на Барселона, Чави Ернандез се соочи со проблем откако на денешниот тренер се повреди Педри и според информациите на шпанските медиуми ќе биде надвор од телените околу шест недели.

Педри е еден од клучните игри во составот на Барселона, па неговото отсуство до октомври сигурно е проблем за тренерот на каталонскиот гигант.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Засега од Барселона не се огласиле за тоа колку може да паузира младиот фудбалер, па останува да се почека да се види дали информациите на медиумите ќе се потврдат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …