Дома Фудбал Останато Претседателот на Звезда најави: „Маракана“ под итно мора да биде срушен!

Претседателот на Звезда најави: „Маракана“ под итно мора да биде срушен!

Славниот белградски стадион „Маракана“ под итно би морал да биде срушен и негово место да се изгради нов модерен стадион, тврди претседателот на црвено-белите, Звездан Терзиќ.

Терзиќ денеска прецизираше дека неговото излагање на Собранието одржано неодамна не било сфатено и клубот не планира преселба на стадионот кај белградскиот аеродром, туку таму треба да се гради само тренинг-центар.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Според мене, поевтино и пофукционално е да го урнеме стадионот и на негово место да изградиме нов и тоа треба да го направиме колку што е можно побрзо. Се друго не би го решило проблемот“, изјави Терзиќ.

„Маракана“ која е најголем стадион во Србија изграден е во 1963 година и тој е вкопан во земја, а планот е да се изгради нов модерен стадион кој би се користел и за комерцијални содржини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсијал со емотивно писмо се прости од Манчестер Јунајтед

После девет години заврши аваннтурата на Антони Марсијал во Манчестер Јунајтед, кој денес …