Дома Видео Пресврт каков што не се памети: Освоија титула откако губеа 16 разлика на 146 секунди пред крајот 🎥

Пресврт каков што не се памети: Освоија титула откако губеа 16 разлика на 146 секунди пред крајот 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Сме гледале лди пресврти во кошарката, но каков што се случи сега во Холандија веројатно не се памети.

За титулата во мајсторката водеа битка екипите на ЗЗ Лајден и Донар од Гронинген, а на крајот се радуваа кошаркарите на ЗЗ Лајден со победата од 82:81.

До оваа победа стигнаа со неверојатен пресврт во последните 146 секунди. На 2:20 минути до крајот Донар водеше 16 разлика (61:77) и тука започна пресвртот каков што не се памети.

Победата на крајот ја ообезбедија со две слободни фрлања на Томас Рутефор на три стотинки пред крајот. За ЗЗ Лајден ова беше петта титула во историјата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Срамно однесување на синот на Диего Симеоне 🎥

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Aтлетико Мадр…