Дома Трансфер зона Пресврт? Донарума може да остане во Италија!

Пресврт? Донарума може да остане во Италија!

Изгледа со Донарума уште ништо не е готово.

Имено, Донарума се уште не потпишал ништо, но најголемите медиуми во Италија и Франција пишуваа дека работата е завршена и дека тој ќе стане нов голман на ПСЖ.

Меѓутоа сега „Л’Екип“ пишува за можен пресврт. Овој медиум објави информација дека Донарума може да остане во Серија А и да биде позајмен во Рома!

Според информациите еден од најпознатите француски медиуми тој следната сезона ќе брани кај Мурињо. Имаше прилика Донарума да оди и во Јувентус, но изгледа дека правеше се за да избегне трансфер во „старата дама“ за да не се соочи со револтот на навивачите на Милан.

Останува да го видиме расплетот на ситуацијата, Мурињо бара голман, Пау Лопез ќе замине се споменуваа неколку имиња, но ако има нешто навистина со Донарума сигурно дека тој би бил првата опција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…