Дома Фудбал Англија Пред 14 години е постигнат еден од најубавите голови од слободен удар

Пред 14 години е постигнат еден од најубавите голови од слободен удар

На денешен ден пред 14 години го видовме еден од најубавите голови од слободен удар.

Имено, на 21. Ноември 2006 година во Глазагов играа Селтик и Манчестер Јунајтед, а на крајот шкотскиот тим приреди изненадување и го совлада Јунајтед со 1:0.

Натпреварот го постигна легендарниот јапонски фудбалер Шуншуке Накамура кој своевремено беше еден од најдобрите изведувачи на слободни удари.

Каква лева нога имаше Накамура покажа во тој натпревар во 81. минута кога постигна спектакуларен гол од слободен удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

RMC го објави името на новиот клуб на Лионел Меси!

Сагата околу Лионел Меси која траеше летоска заврши откако Аргентинецот беше принуден да о…