Дома Фудбал Германија Предводникот на „Милионерите“ им одговори на новинарите: Обамејанг е очаен, кој би го сакал него, особено НЕ Реал …

Предводникот на „Милионерите“ им одговори на новинарите: Обамејанг е очаен, кој би го сакал него, особено НЕ Реал …

Обамејанг е недисциплиниран, често добиваше и санкции од страна на клубот, како онаа од неодамна кога не се најде во составот против Штугарт.

Тоа само ги засили шпекулациите дека ќе замине следното лето, а можеби веќе и во јануари. Сепак, Петер Бош имаше спремен одговор на прашањето од новинарите за интересите на Реал Мадрид.

„Тој е очаен фудбалер. Многу лош, тој не е за Реал Мадрид“, истакна тренерот на „Милионерите“.

Секако, малку се пошегува на последниот прес пред последниот меч од групната фаза во Лигата на шампионите.

„Тоа е шега, би требало да сфатите дека тој останува со нас. Тој е одличен и има квалитет да игра за Реал, но се надевам дека ќе остане со нас“, додаде Бош.

Дортмунд е во очајна форма, славеа само во еден од последните 11 натпревари и тоа во Купот против Магдебург.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Морати: Можев Халанд да го донесам во Интер

Гледајќи го како игра во дресот на Манчестер Сити сигурно дека секоја екипа би посакала да…