Дома Фудбал Италија Првото женско дерби „Дела Мадонина“ им припадна на „росонерките“ (видео)

Првото женско дерби „Дела Мадонина“ им припадна на „росонерките“ (видео)

0

Вчера се одигра првото миланско дерби „Дела Мадонина“ во женска конкуренција на кое славеше Милан со 1:3.

Милан од минатата година има женски тим, а оваа сезона за прв пат и „нероаѕурите“ формираа свој женски тим, па ова беше првото миланско дерби во женска конкуренција.

Победата во историскиот меч им припадна на „росонерките“ предводени од Маурицио Ганц, кои победија со 1:3.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Мак…