Дома Видео Првиот гол во кариерата на Кристијано Роналдо 🎥

Првиот гол во кариерата на Кристијано Роналдо 🎥

Кристијано Роналдо својот прв гол во професионалната кариера го постигна на само 17 години и тоа не е било каков туку вистинска мајсторија.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Ретко кој можеше тогаш да претпостави дека се појави момче кое ќе испишува историја во светските фудбал. Во натпреварот кој се пренесуваше на шпанска телевизија Роналдо на ефектен начин го затресе голот на ривалот, а коментаторот на преносот го помеша со неговиот соиграчи Кустодио.

„Каков гол за затварање на натпреварот на Кустодио. Прекрасен гол на Кустодио“, искоментира коментаторот…

И Кустодио направи исто така убава кариера, одигра 10 натпревари за репрезентацијата на Португалија, но далеку е од она што го постигна Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…