Дома Фудбал Останато По четири години Сон не е најдобар фудбалер во Јужна Кореја

По четири години Сон не е најдобар фудбалер во Јужна Кореја

По четири години доминација Сон Хеунг-Мин не е најдобар фудбалер на Јужна Кореја.

Според резултатите ова признание во 2023 година оди во рацете на дефанзивецот на Баерн Минхен, Ким Мин Џе.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Дефанзивецот зад себе има одлична сезона во Наполи со што си обезбеди трансфер во Баерн каде што продолжи со добрите настапи. За Наполи одигра 35 натпревари во Серија А, постигна два гола и подели две асистенции. За Баерн сезонава има 22 натпревари.

Сон вкупно во кариерата седум пати бил најдобар фудбалер во кариера и тоа во годините: 2013, 2014, 2017, 2019,2020,2021, 2022.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …