Дома Фудбал По поразот од градскиот ривал, Реал доби добра вест

По поразот од градскиот ривал, Реал доби добра вест

Винисиус Жуниор, еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид ќе биде спремен за натпреварот од седмот около во Примера во кое „кралевите“ ќе играат против Лас Палмас.

Бразилецот беше надвор од терените од крајот на август кога заработи повреда во натпреварот против Селта.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Не беше со екипата ниту во градското дерби против Атлетико во кое „јорганџиите“ му го нанесоа првиот пораз на Реал сезонава во Ла Лига.

Во овој момент Реал е трет на табелата со 15 бодови, додека Лас Палмас е 15. Со пет бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…