Дома Фудбал Лига на шампиони По одложувањето на ЕП, познато што со Лигата на шампионите и Лигата на Европа!

По одложувањето на ЕП, познато што со Лигата на шампионите и Лигата на Европа!

УЕФА одлучила да ја суспендира Лигата на шампионите и Лигата Европа на неодредено, пренесува „Л’Eкип“.

Овој доверлив извор соопшти дека УЕФА после откажувањето на Европското првенство, одлучи да ги суспендира двете најсилни клупски европски натпреварувања во Европа.

Тоа значи дека, сепак постои можност европските и националните првенства да се завршат.

Поради тоа и е одложено Европското првенство, а првенствата да се завршат кога ситуацијата ќе смири.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…