Дома Топ вести Потег на Роналдо кој се коментира: Намерно го нагази противникот кој лежеше на земја? (ВИДЕО)

Потег на Роналдо кој се коментира: Намерно го нагази противникот кој лежеше на земја? (ВИДЕО)

Јувентус вчера одигра 3:3 против Сасуоло и тоа секако не беше очекуван резултат за италијанскиот шампион.

Во овој натпревар видовме и една ситуација која се коментира после натпреварот. Роналдо како што се гледа на видеото намерно го нагази играчот на Сасуоло додека тој лежеше на земја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Артета објасни каде „исчезна“ Обамејанг пред мечот

Арсенал вчера беше поразен од Саутемптон во ФА купот (1:0) и со тоа остана без шанса да го…