Дома Топ вести Потврди директорот на Атлетико: Гризман оди во Барселона!

Потврди директорот на Атлетико: Гризман оди во Барселона!

0

Долго време се шпекулира за иднината на Антоан Гризман кој сигурно нема да продолжи да игра во Атлетико Мадрид.

Францускиот репрезентативец се поврзуваше со трансфер во Барселона, ПСЖ и Манчестер Јунајтед, а сега извршниот директор на Атлетико Мадрид конечно го откри клубот во кој ќе игра најдобриот фудбалер на „јорганџиите“.

„Знаеме уште од март каде Антоан ќе игра следната сезона. Тој ќе оди во Барселона“- истакна Жил Марин, извршниот директор на Атлетико Мадрид.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ливерпул бил спремен да го пушти, но Салах кажа НЕ на две мега понуди

Најголемата ѕвезда на Ливерпул, Мохамед Салах одбил две мега понуди за трансфер ова лето о…