Дома Фудбал Потврдено: Реал Мадрид утре го претставува новото засилување

Потврдено: Реал Мадрид утре го претставува новото засилување

Шпанскиот гигант Реал Мадрид потвтрди дека утре во попладневните часови и официјално ќе го претстави новото засилување.

Станува збор за младиот и талентиран Бразилец, Реиниер, кој утре ќе биде претставен пред навивачите и медиумите во Мадрид.

Реиниер е уште еден во низата млади таленти кои во последните години го засилуваат „кралскиот“ клуб.

Реал Мадрид за Бразилецот плати 30 милиони евра, а играчот утре официјално ќе биде претставен на „Сантиаго Бернабеу“.

Реиниер важи за еден од најголемите таленти во Јужна Америка и беше мета на многу европски гиганти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…