Дома Трансфер зона Потврдено: Милан ќе го откупи Кјаер

Потврдено: Милан ќе го откупи Кјаер

Милан во јануари го донесе на шестмесечна позајмица искусниот дефанзивец Симон Кјаер.

Кјаер покажа одлични игри и Милан сакаше да го откупи, па брзо најде заеднички јазик со Севиља, која е сопственик на неговиот договор.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во договорот за шестмесечна позајмица на Кјаер, „росонерите“ имале опција да го откупат неговиот договор за 3,5 милиони евра на крајот на сезоната.

Севиља денес и официјално го откупи договорот со Сусо за 24 милиони евра, а „росонерите“ го известиле шпанскиот клуб дека ќе го откупат договорот на Кјаер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…