Дома Останати Потврдено: Еве кој е условот за реванш на Кабиб и Конор – се зависи од нив!

Потврдено: Еве кој е условот за реванш на Кабиб и Конор – се зависи од нив!

Стигна потврда дека постојат реални шанси да ги гледаме Кабиб и Конор повторно во октагон.

Првиот човек на УФЦ, Дајна Вајт изјави дека реваншот зависи само од нив двајца и дека до него не дели само победа на двајцата борци во следните нивни борби.

Конор после година ипол се враќа и ќе се бори против Доналд Серон, додека во април Кабиб закажа борба за титулата со Тони Фергусон.

Ако двајцата победат, ќе гледаме нова нивна борба.

„Ако Конор го победи Серон, а Кабиб Тони ќе гледаме реванш помеѓу нив двајца“, потврди Вајт.

Ќе потсетиме Кабиб во 2018 година го победи Конор така што го принуди да се предаде во четвртата рунда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Осми трипл-дабл за Јокиќ, Америка го дочека Зијон кој дебитираше спектакуларно! (ВИДЕО)

Деневер изгуби на гости од Хјустон со 121:015, Никола Јокиќ во поразот на неговиот тим сти…