Дома Трансфер зона Постигнат е договор: Владимир Стојковиќ го напушта Партизан

Постигнат е договор: Владимир Стојковиќ го напушта Партизан

Голманот Владимир Стојковиќ дефинитивно го напушта Партизан.

Поранешниот репрезентативец на Србија кариерата ќе ја продолжи во екипата на Ал Феих бидејќи ја прифати понудата од овој клуб кој од клупата го предводи Вук Рашовиќ.

Капитенот на Партизан утре треба да го комплетира својот трансфер во Саудиска Арабија.

Трансферот како што прнесуваат српските медиуми бил договорен на вчерашниот натпревар на Партизан со Дунајск Стред. Овој натпревар го следеле Вук Рашовиќ и неговиот помошник Љубиша Ранковиќ во друштво на спортскиот директор на Ал Феих. Така тој натпревар е и последен за Стојковиќ во дресот на Партизан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…