Дома Топ вести Постигнат договор: Жоао Феликс се сели во Челзи

Постигнат договор: Жоао Феликс се сели во Челзи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Напаѓачот на Атлетико Мадрид и репрезентацијата на Португалија, Жоао Феликс е на чекор од трансфер во Челзи.

Неколку клубови го сакаа Феликс откако стана јасно дека Португалецот ќе го напушти Атлетико Мадрид.

Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи ја победил конкуренцијата и постигнал договор со Атлетико за 6-месечна позајмица за која ќе плати 11 милиони евра.

Атлетико најпрво само за позајмицата бараше 15 милиони евра, но се согласи да го пушти за 11 милиони бидејќи самиот фудбалер инсистира да ја промени средината.

Медиумите пренесуваат дека нема договорена одредена сума за откуп на лето, па по завршувањето на сезоната двата клуба повторно ќе седнат на преговарачка маса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Братот на Меси ја нападна Барселона: Тие се неблагодарници, никој не ги знаеше пред Лео

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Братот на Лео Меси, …