Дома Фудбал Постигнат договор, Бензема наскоро става потпис

Постигнат договор, Бензема наскоро става потпис


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Еден од најважните играчи на „кралевите“, Карим Бензема наскоро ќе стави потпис на нов договор.

Францускиот напаѓач има право да преговара со други клубови, бидејќи влезе во последните шест месеци од актуелниот договор.

Меѓутоа, 35-годишниот Бензема ги одбил сите други понуди и ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал и Бензема постигнале договор и наскоро Французинот ќе стави потпис на договор до 2024 година.

Бензема и следната сезоната ќе ира во „кралскиот“ клуб, а тоа ќе биде негова 15-та сезона на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На официјал…