Дома Фудбал Англија После Роналдо, Тен Хаг го исфрла и Мегваер

После Роналдо, Тен Хаг го исфрла и Мегваер


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Со доаѓањето на Те Хаг на клупата на Манчестер Јунајтед дојде до промена на хиреархијата во тимот, а резултатите одат во негова полза.

После исфрлањето на Кристиано Роналдо од тимот, Тен Хаг полека го истиснува и Хари Мегваер од тимот.

„Хари мора да се бори за својата позиција, тој не е четврти избор. Сè е во негови раце, гледам дека напредува. Ќе мора да почека шанса, тоа се правилата“, кажа Тен Хаг.

„Јас сум фудбалер кој има 29 години и никогаш не сум бил во ваква позиција во кариерата. Ова е позиција на која не сакам да се навикнам, но свесен сум дека ова е дел од фудбалот“, одговори Мегваер.

Мегваер кај претходните менаџери беше секогаш прв избор, а сега хиреархиски е последен избор кај Тен Хаг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…