Дома Трансфер зона Последното засилување за Милан пристигнува од Барса?

Последното засилување за Милан пристигнува од Барса?


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Екипата на Милан никако да се задоволи, „росонерите“ најавуваат ново засилување и тоа од редовите на Барселона.

Опцијата за доведување на Ренато Санчез пропадна, италијанскито гигант не успеа да се договори со Баерн Минхен, па нова мета на Виченцо Монтела е Рафиња Алкантара од Барселона.

Алкантара не е во плановите на Валверде, тој никако не успеа да се опорави од повредата против Рома која ја заработи во Лигата на шампионите пред две години.

Се шпекулираше и за негов трансфер во Ливерпул, како „мамец“ за Кутињо, но од тоа немаше ништо.

Рафиња е фудбалер кој може да игра на повеќе позиции, а Барселона не сака целосно да се откаже од неговите услуги, но би можеле да преговараат за позајмица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…