Дома Фудбал Останато Поранешниот фудбалер на Ливерпул поради проблеми со срцето предвреме ја заврши кариерата 🎥

Поранешниот фудбалер на Ливерпул поради проблеми со срцето предвреме ја заврши кариерата 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Поранешниот фудбалер на Ливерпул кој девет години го носеше дресот на „црвените, Лукас Леива“ и минатото лето се пресели во Гремио мораше да ја заврши кариерата поради проблеми со срцето.

За Гремио, Леива одигра 17 натпревари и на нив постигна три гола, но сега објави дека е принуден да стави крај на кариерата.

„Морам да објавам крај на кариерата. За мене ова беше тежок период и мислам дека првпат ме гледате како плачам. Благодарен сум за што поминав во кариерата, завршувам таму каде што сакам, но за жал не на начинто на кој сакав.

Се надевам дека вториот дел од мојот живот ќе започне како што посакувам. Се надевав дека ситуацијата ќе се смени, но тоа не се случи и здравјето ми е на прво место. Благодарност до сите клубови каде што играв, а најголем дел започна од тука и мило ми е што тука ја завршувам кариерата“, изјави Леива.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…