Дома Останати Кошарка НБА Поранешен УФЦ борец: Со Леброн купуваме дpoга од ист дилеp 🎥

Поранешен УФЦ борец: Со Леброн купуваме дpoга од ист дилеp 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Некогашниот УФЦ борец кој денес е во пензија го шокираше светот со изјавата дека Леброн Џејмс користи нелегални супстанци за да биде подобар на кошаркарскиот терен.

Во овој момент тој работи како промотер на борбите и ММА аналитичар. Тој во гостувањето во една емисија истакна дека најдобриот стрелец во историјата на НБА користи еритропоетин кој се произведува во специјални ќелии на бубрезите и влијае на производство на црвените крвни зрнца.

„Можеби другите кошаркари ќе кажат дека не е важно, но ако знаеш како влијаат овие супстанци тогаш ќе знаеш дека е важно“.

Исто тој така своето тврдење го аргументираше со тоа дека таквите супстанци ги набавувале од ист човек.

„Со Леброн имаме ист дилер и затоа знам што точно зема. ЕПО ти дава поголема издржливост, максимално ти ги подобрува перформансите. Многу се користи и кај велосипедистите“, истакна поранешниот УФЦ борец.

Делот за Леброн е на 1:40:00 од видеото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Кари ја повтори „лудата“ асистенција на Дончиќ само еден ден подоцна 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Утрово тимо…