Дома Македонски спорт Мак ракомет Поранешен селектор на Босна нов тренер на Тиквеш

Поранешен селектор на Босна нов тренер на Тиквеш

Поранешниот босански селектор, Драган Марковиќ е назначен за нов тренер на Тиквеш.

Марковиќ пристигнува во Кавадарци како наследник на Раде Стојановиќ. Во изминатата сезона тој го водеше Динамо Панчево, работеше во Германија и беше тренер уште на Босна, Сараево, Борац Бања Лука…


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Селектор на репрезентацијата на Босна беше во период од 2011 до 2016 година и сега своето тренерско искуство ќе се обиде да го пренесе на Тиквеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Познати противниците на Вардар во Лигата на Европа

Eкипата на Вардар ги доби противниците за групната фаза од Лигата на Европа каде што црвен…