Дома Фудбал Останато Поранешен руски репрезентативец на хуманитарен натпревар го нокаутираше судијата 🎥

Поранешен руски репрезентативец на хуманитарен натпревар го нокаутираше судијата 🎥

Поранешниот руски репрезентативец Роман Широков направи потег со кој го изненади фудбалскиот свет.

Широков на еден пријателски натпревар кој имаше хуманитарен карактер прво го турна судијата на земјата, па сакаше да продолжи да го удира. Тука реагираа останатите играчи кои спречија поголем инцидент. Причината за ваквиот бес на Широков е црвениот картон кој му го додели судијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…