Дома Македонски спорт Мак фудбал Поранешен репрезентативец на Македонија потпиша за Брегалница!

Поранешен репрезентативец на Македонија потпиша за Брегалница!

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Силјановски е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

„Сините“ денеска официјално потпишаа договор со 31-годишниот крилен дефанзивец кој доаѓа од редовите на еден од најтрофејните албански клубови Динамо Тирана, каде настапуваше изминативе две сезони.

Силјановски претходно во својата кариера има настапи и за Македонија ЃП, Вардар, Тетекс, Ренова и Работнички во македонскиот шампионат.

Низ својата богата кариера, во која има и бројни трофеи на домашната сцена, има и 21 настап за младата репрезентација на Македонија, како и четири официјални настапи за А-репрезентацијата на Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“. П…