Дома Македонски спорт Мак баскет Полувреме: Естонија доминира, ни треба многу подобра Македонија за пласман на ЕП

Полувреме: Естонија доминира, ни треба многу подобра Македонија за пласман на ЕП

Македонската репрезентација треба да направи чудо за да обезбеди пласман на Европското првенство во кошарка 2022 година (49:38)

Од самиот почеток на натпреварот Естонија наметна добра игра, а ние грешевме во нападот и игравме слабо во одбраната. Кога се бориме за ЕП не смеевме да си дозволивме да примиме 50 поени за едно полувреме.

Најефикасен во нашите редови е Бојан Трајковски кој постигна 14 поени, Димитријевиќ 10…

Голем проблем во нападот се изгубените топки на Димитријевиќ кој ги имаше дури шест.

Ќе потсетиме, Македонија за да игра на ЕП треба денес да победи со 10 разлика што после првото полувреме и оваа негатива изгледа како невозможна мисија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Женската фудбалска репрезентација до 19 години убедливо поразена од Босна

Женската фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години денес изгуби убедливо во Зени…