Дома Македонски спорт Мак фудбал Полувреме: Вардар води на Арената против гостите од Ѓорче (ВИДЕО)

Полувреме: Вардар води на Арената против гостите од Ѓорче (ВИДЕО)

Вардар добро тргна во вториот дел од сезоната.

Во едно полувреме без многу шанси Вардар успеа да стигне до водство во првото полувреме со гол во 43. минута од натпреварот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Хуман гест на Несторовски: Донираше пари за прилепската болница

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски, ја покажа својата големина и над…