Дома Луд Спорт Полските навивачи направија хаос во Англија 🎥

Полските навивачи направија хаос во Англија 🎥

Навивачите на Легијата од Варшава направија хаос на „Кинг Пауер“ против Лестер, на натпреварот од Лига Европа.

Стотина највоинствени навивачи на Легија ги нападнаа редарите, но и полицијата на стадионот  и направија голем неред.

Полјаците запалија факели, а потоа почнаа и физичка пресметка со полицијата на трибините. Според информациите од Англија, во тепачката учествувале повеќе од 100 хулигани на Легија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Класата е вечна, Роналдињо е доказ за тоа🎥

Роналдињо е сигурно еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Бразилецот го воодушевув…