Дома Фудбал Останато Полицијата ќе го уништи „Ламбурџинито“ од 475.000 фунти на играчот на Сити?

Полицијата ќе го уништи „Ламбурџинито“ од 475.000 фунти на играчот на Сити?

Фудбалерот на Манчестер Сити, Бенџамин Менди се најде во проблеми со полицијата.

Имено, неодамна полицијата го запре Менди во Манчестер, а при рутинската контрола било потврдено дека тој вози без возачка дозвола и осигрување.

Менди го возел неговото скапоцено Ламбурџини од 475.000 фунти, а полицијата одлучи да му го одземе возилото.

Французинот според правилата во Англија треба да ја среди документацијата и да плати казна во рок од неколку дена бидејќи од тој момент поминаа 20 дена. Менди не се огласува, а во таква ситуација англиската полиција има право да му го уништи возилото без разлика колку тоа е скапо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …