Дома Топ вести Покетино бара три засилувања од 130 милиони

Покетино бара три засилувања од 130 милиони

Челзи ова лето прави голема реконструкција на тимот и продаде неколку ѕвезди за кои немаше место во тимот на Покетино.

Аргентинскиот стратег прави тим по своја мерка, а до крајот на преодниот рок сака да донесе уште три засилувања.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Приоритет е доведување на напаѓач, а најголема желба е Мохамед Кудус од Ајакс со кого преговорите се во напредна фаза и се очекува трансферот да чини околу 40 милиони евра.

Втората желба е талентот на Лион и млад француски репрезентативец Рајан Черки, како и ѕвездата на Кристал Палас, Мајкл Олисе. Се очекува Челзи за тројцата фудбалери да потроши 130 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …