Дома Македонски спорт Познат составот на Македонија за натпреварот со Словенија

Познат составот на Македонија за натпреварот со Словенија

Македонија денес го игра првиот натпревар од втората фаза на Мундијалот во Ефипет.

Наш противник ќе ни биде фаворизираната Словенија. За денешниот натпревар Брестовац се реши да го вметне Мартин Серафримов на местото на Цветан Кузманоски. Надвор од тимот останаа уште голманот Даниловски и бековите Михајло Младеновиќ и Дарко Георгиевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Денес пристигнаа лошите вести за Алфредо Кинтана кој ја загуби неговата најважна битка во …