Дома Трансфер зона Познато кој ќе го наследи Левандовски во Баерн

Познато кој ќе го наследи Левандовски во Баерн

Баерн Минхен е сериозно заинтересиран по голгетерот на Штутгарт, Саша Калајџиќ, пренесува „Кикер“.

Калајџиќ има 24 години, есенскиот дел сезонава го пропушти поради повреда на рамото, а во вториот дел од сезоната на 15 натпревари постигна шест гола. 

Австрискиот репрезентативец го привлече вниманието на многу клубови, меѓу кои и ПСЖ, па Баерн сака да ја победи конкуренцијата.

Баварците се во потрага по нов напаѓач кој ќе биде наследник на Левандовски, а Калајџиќ ги одбил сите понуди од заинтересираните клубови бидејќи сака трансфер на „Алијанц Арена“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој …