Дома Фудбал Останато Познато кој ја платил кауцијата за Дани Алвеш

Познато кој ја платил кауцијата за Дани Алвеш

Поранешниот бразилски репрезентативец Данис Алвес пред неколку дена излезе од затвор во Барселона откако плати кауција од милион евра и на слобода ќе ја чека пресудата по обвинението за силување.

Иако првично беше објавено дека Нејмар ја платил кауцијата, потоа се споменуваше Мемфис Депај, а денеска шпанската новинарска Мариса Бласкез откри дека привремената слобода на Алвес ја плати бразилски магазин!


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Според „Мундо Депортиво“, една медиумска куќа од Бразил уплатила милион евра, а во замена за тоа добила екскулзивни права на интервју со Алвеш.

Планот е да се направи видео документарец со негово прво интервју по излегувањето од затвор, што според фирмата ќе биде повеќе од доволна компензација за инвестираните еден милион евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…