Дома Топ вести Позната најголемата трансфер желба на Гвардиола

Позната најголемата трансфер желба на Гвардиола


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Хрватскиот дефанзивец, Јошко Гвардиол ќе биде примарна трансфер цел на Манчестер Сити на лето.

Гвардиол е желба на голем број тимови од Европа, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи Манчестер Сити.

„Граѓаните“ сакаат да ја победат конкуренцијата и спремаат понуда која не се одбива. Имено, понудата со вклучени бонуси може да достигне неверојатни 110 милиони евра.

Познато е дека Челзи долго време е заинтересиран за дефанзивецот , а силен интерес покажува и Ливерпул.

Меѓутоа, Пеп Гвардиола го посочил Хрватот како примарна трансфер цел и Сити нема да жали пари да го донесе на „Етихад“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Чистка“ во Арсенал: Пред заминување седум фудбалери, меѓу нив и најскапото засилување

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Според пишу…