Дома Фудбал Италија Погледнете како изгледа спринт дуел помеѓу Роналдо и Игуаин (ВИДЕО)

Погледнете како изгледа спринт дуел помеѓу Роналдо и Игуаин (ВИДЕО)

Гонзало Игуаин се врати во Јувентус после позајмицата која ја помина во Челзи.

Игуаин тренира со Јувентус, но клубот не сака да го задржи, додека тој се порача дека ќе се бори за своето место во тимот.

Денес на социјалните мрежи се појави едно интересно видео од тренингот на „старата дама“ во кое во спринт дуел се Игуаин и Роналдо. Разликата во брзината е повеќе од очигледна…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се погува со фактот дека „Златната топка“ оваа годи…