Дома Фудбал Останато Погба: Следната дестинација е Торино

Погба: Следната дестинација е Торино

Поранешниот играч на Јувентус, Пол Погба ги засили шпекулациите за евентуално враќање во Торино.

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед на Инстаграм објави рекламен материјал, а под објавата коментираше неговиот поранешен соиграч Клаудио Маркизио.

„Имаме потреба од нешто вакво во Торино. Ајде враќај се“, напиша Маркизио.

На тоа Погба одговори: „Ок, следната дестинација е Торино“ и со тоа ги засили шпекулациите за негов трансфер во Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…