Дома Фудбал Англија Погба го чека подолга пауза, ги пропушта Челзи и Сити

Погба го чека подолга пауза, ги пропушта Челзи и Сити

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ќе отсуствува подолго од очекуваното, пренесуваат медиумите на Островот.

Французинот ја лекува повредата на бутниот мускул, а пред десетина дека Солскјер изјави дека ќе биде во аут до крајот на февруари.

Меѓутоа, вчера беше потврдено дека Погба ќе има потреба од неколку недели рехабилитација и со сигурност ќе ги пропушти дерби мечевите со Челзи и Манчестер Сити на 7 март.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…